X
GO

Waterbeschikbaarheid tijdens droogte !

Hieronder vindt u alle recente informatie over droogtemaatregelen en eventuele oppompbeperkingen in Oost-Vlaanderen.

Doe-het-zelf alternatieven voor het uitrijden van spuistroom

Doe-het-zelf alternatieven voor het uitrijden van spuistroom

Met de juiste kennis en eenvoudige zuiveringstechnieken kunnen nutriënten efficiënt uit spuistroom worden verwijderd, zonder nood aan dure of complexe installaties.

donderdag 4 juni 2026/Auteur: Elise/Number of views (18)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Infofiches en handleidingen voor nitraat- en fosfaatfilters

Infofiches en handleidingen voor nitraat- en fosfaatfilters

Hoe kan je nitraat en fosfaat uit spuistroom verwijderen met diverse filters.

Ontdek in de infofiches en praktische handleidingen hoe je nitraat en fosfaat uit spuistroom kan verwijderen met verschillende soorten filters.

donderdag 4 juni 2026/Auteur: SuperUser Account/Number of views (19)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Beschermingsstroken langs waterlopen

Beschermingsstroken langs waterlopen

Regels rond de beschermingsstroken langs waterlopen aangescherpt

In 2026 zijn de regels rond de beschermingsstroken langs waterlopen aangescherpt.

dinsdag 2 juni 2026/Auteur: Elise/Number of views (26)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Nieuwe Code van Goede Praktijk voor vul- en spoelplaatsen

Nieuwe Code van Goede Praktijk voor vul- en spoelplaatsen

Een nieuwe Code Goede Praktijk rond de aanleg van vul- en spoelplaatsen voor spuittoestellen en watercaptatiepunten biedt landbouwers

Puntvervuiling met gewasbeschermingsmiddelen blijft een belangrijke oorzaak van watervervuiling in de land- en tuinbouwsector in Vlaanderen. Een nieuwe Code Goede Praktijk rond de aanleg van vul- en spoelplaatsen voor spuittoestellen en watercaptatiepunten biedt landbouwers voortaan duidelijke richtlijnen om via aangepaste infrastructuur en correct gebruik van gewasbeschermingsmiddelen het oppervlaktewater te vrijwaren van vervuiling.

dinsdag 2 juni 2026/Auteur: Elise/Number of views (26)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Advies vul- en spoelplaats

Advies vul- en spoelplaats

Een doordacht aangelegde vul- en spoelplaats maakt het verschil.

Wil je met een gerust hart én volgens de regels werken met gewasbeschermingsmiddelen? Een doordacht aangelegde vul- en spoelplaats maakt het verschil. De onafhankelijke adviesdienst van Viaverda staat klaar om samen met jou te bekijken hoe je dit op jouw bedrijf slim, veilig en toekomstgericht aanpakt.

dinsdag 2 juni 2026/Auteur: Elise/Number of views (18)/Comments (0)/ Article rating: No rating
vrijdag 2 januari 2026/Auteur: Elise/Number of views (18)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Puntvervuiling voorkomen in de glastuinbouw

Puntvervuiling voorkomen in de glastuinbouw

Het verder reduceren van sporen van gewasbeschermingsmiddelen in de waterlopen blijft een belangrijk doel voor de land- en tuinbouw. Aan de hand van een telersenquête hebben we geprobeerd het risico van puntvervuiling voor teelten onder bescherming in te schatten.

donderdag 16 mei 2024/Auteur: Elise/Number of views (2030)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Optimalisatie van filtersystemen voor nutriënten

Optimalisatie van filtersystemen voor nutriënten

In het kader van het Europese Interregproject NuReDrain

De filtersystemen kunnen zowel op drainagewater van landbouwpercelen als op de spuistroom van serres worden toegepast. Om de goede resultaten uit het NuReDrain-project te verzilveren en om de filtersystemen ingang te laten vinden in de praktijk, worden de filtersystemen verder geoptimaliseerd en ging in het najaar van 2021 NuReDrain 2.0 van start. Er wordt hierbij onder meer gezocht naar andere filtermaterialen voor fosforverwijdering en de mogelijkheden worden bekeken om verzadigde korrels opnieuw te gebruiken. Daarnaast test het PCS enkele 2-in-1 do-it-yourself filtersystemen uit bij telers.

donderdag 17 november 2022/Auteur: Els Pauwels; Marijke Dierickx/Number of views (5185)/Comments (0)/ Article rating: No rating
Wateropslag en het first flush systeem

Wateropslag en het first flush systeem

Een must bij grondloze teelten in openlucht

Bij een grondloze teelt in openlucht kan bij droog weer het overtollige gietwater opgevangen en hergebruikt worden. Zo’n systeem is echter niet voorzien om veel water ineens op te vangen. Bij grote regenhoeveelheden kan zo opeens veel regen naar het oppervlaktewater afvloeien, wat een invloed heeft op de waterkwaliteit. Een first flush systeem biedt hiervoor een oplossing. Dit systeem kan het overtollige water opvangen en vermijdt dat de nutriënten in dit water in het milieu terechtkomen.

Sinds januari 2021 is een first flush opslagcapaciteit van minimaal 100 m³ per hectare verplicht voor buitenteelt op containerveld.

vrijdag 20 mei 2022/Auteur: Marijke Dierickx/Number of views (7782)/Comments (0)/ Article rating: No rating
NuReDrain 2.0 gaat in oktober 2021 van start

NuReDrain 2.0 gaat in oktober 2021 van start

In het kader van het North Sea Region-project NuReDrain 'Filtersystemen voor een duurzame land- en tuinbouw'

Wist je dat… filtersystemen 60 tot 95% stikstof en fosfor uit drainagewater kunnen verwijderen? Dit toonden we met succes aan in het NuReDrain-project. Nu bouwen we hierop verder in het NuReDrain 2.0 project dat in oktober van start gaat. Wat gaan we in de komende 18 maanden uittesten?

dinsdag 21 september 2021/Auteur: Marijke Dierickx/Number of views (5818)/Comments (0)/ Article rating: No rating
RSS
123

Contact

Karreweg 6

9770 Kruishoutem

 

 0032 (0)9 381 86 85

   info@waterportaal.be

Met steun van